09-11-2015

Po 5 latach od uruchomienia produkcji APU w Rzeszowie, P&W AeroPower Rzeszów została zatwierdzona przez EASA  jako Organizacja Produkująca i właściciel produktu jakim jest jednostka zasilająca APU.
To ważne dla naszej Firmy wydarzenie niesie ze sobą kolejne wyzwania. W kolejnych latach zmierzymy się z przejęciem wyłącznej odpowiedzialności za programy silnikowe w trakcie całego cyklu życia, tj. od fazy projektowej, poprzez budowę, testy, sprzedaż do klienta i obsługę posprzedażną tj. serwis.

Lista aktualności
Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów jest częścią korporacji United Technologies (UTC) zrzeszającej Firmy z branży lotniczej i przemysłowej. Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów jest liderem w zakresie projektowania, produkcji oraz napraw pomocniczych jednostek zasilających APU (Auxilary Power Unit). Firma została zarejestrowana pod nazwą Hamilton Sundstrand Poland Sp. z o.o. (HSP) 8 grudnia 2009 r. Obecnie jest w trakcie zmiany nazwy na aktualnie używaną nazwę brandingową Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów.