08-11-2011

W ceremonii otwarcia w Rzeszowie udział wzięli Louis Chênevert oraz członkowie Rady Nadzorczej UTC

W ceremonii otwarcia zakładu Hamilton Sundstrand Poland w Rzeszowie, która odbyła się dnia 8 listopada, uczestniczył prezes i dyrektor naczelny firmy UTC, Louis Chênevert.

Podczas swojego pobytu w Polsce członkowie rady nadzorczej UTC wraz z prezesem odwiedzili kilka zakładów firmy UTC zlokalizowanych w południowej części kraju. Zatrzymali się również w należącym do Hamilton Sundstrand Poland nowym zakładzie produkcyjnym urządzeń APU.

Firma Hamilton Sundstrand zaczęła inwestować w Rzeszowie w listopadzie 2009r. na terenie zakładu WSK "PZL - Rzeszow" S.A. (którego właścicielem jest Pratt & Whitney).

Rzeszowski zakład Hamilton Sundstrand przeznaczony jest do produkcji, testowania i naprawy urządzeń APU dla celów komercyjnych. Produkcja urządzeń odbywa się w nowo wyremontowanym i rozbudowanym budynku, uprzednio należącym do WSK. Budynek został oddany do użytku w sierpniu 2011r. W ciągu jednego miesiąca zespół Hamilton Sundstrand Poland zmontował i przetestował swoje pierwsze urządzenie APU.

Przed wejściem na teren zakładu wszyscy goście wzięli udział w oficjalnej uroczystości przecięcia wstęgi. Louis Chênevert w towarzystwie Alaina Bellemare (dyrektora UTC ds. systemów lotniczych i napędowych), Mike'a Dumais (dyrektora Hamilton Sundstrand), Danny'ego Di Perna (wiceprezesa i dyrektora generalnego ds. pomocniczych systemów mocy) oraz Romana Staszewskiego (dyrektora generalnego HSP) dokonali oficjalnego otwarcia zakładu w obecności przedstawicieli zarządu UTC, zaproszonych gości (prezesa Pratt & Whitney, Davisa Hessa, i prezesa firmy Sikorsky, Jeffa Pino) oraz ponad 100 pracowników Hamilton Sundstrand Poland zatrudnionych w Rzeszowie.

Lista aktualności
Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów jest częścią korporacji United Technologies (UTC) zrzeszającej Firmy z branży lotniczej i przemysłowej. Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów jest liderem w zakresie projektowania, produkcji oraz napraw pomocniczych jednostek zasilających APU (Auxilary Power Unit). Firma została zarejestrowana pod nazwą Hamilton Sundstrand Poland Sp. z o.o. (HSP) 8 grudnia 2009 r. Obecnie jest w trakcie zmiany nazwy na aktualnie używaną nazwę brandingową Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów.