10-05-2012

10 maja 2012 na terenie rzeszowskiej hali  Podpromie odbyły się Targi Doliny Lotniczej. Jako członek tego stowarzyszenia, przedstawiciele HSP również wzięli udział imprezie, podczas której była możliwość nawiązania kontaktów z przedsiębiorstwami związanymi z przemysłem lotniczym zarówno z Europy, jak i spoza naszego kontynentu.

Stowarzyszenie zostało założone w roku 2003 i zrzesza obecnie ponad 90 przedsiębiorstw głównie z terenu Podkarpacia, a łączna liczba pracowników firm należących do Stowarzyszenia sięga 22 000 osób.

Lista aktualności
Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów jest częścią korporacji United Technologies (UTC) zrzeszającej Firmy z branży lotniczej i przemysłowej. Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów jest liderem w zakresie projektowania, produkcji oraz napraw pomocniczych jednostek zasilających APU (Auxilary Power Unit). Firma została zarejestrowana pod nazwą Hamilton Sundstrand Poland Sp. z o.o. (HSP) 8 grudnia 2009 r. Obecnie jest w trakcie zmiany nazwy na aktualnie używaną nazwę brandingową Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów.