13-10-2017

Już po raz ósmy na terenie Instytutu Lotnictwa w Warszawie, jednej z najstarszych placówek badawczych w Europie, odbyła się największa nocna impreza edukacyjna pod patronatem Ministra Edukacji pn. „Noc w Instytucie Lotnictwa”.

Ponad 37 tysięcy mieszkańców ze stolicy, ale i z całej Polski odwiedziło Instytut w tej jakże wyjątkowej i ekscytującej odsłonie, podczas wieczoru, który z założenia od początku miał popularyzować sektor lotniczy i kosmiczny w Polsce, jak również zawody inżynierskie.

Wystawcy, w rekordowej jak dotąd liczbie 70., przygotowali na ten wieczór wyjątkowe atrakcje. Wśród nich znalazły się m.in. samoloty i śmigłowce, bezzałogowce, pojazdy, symulatory, nowoczesne laboratoria, roboty i łaziki oraz wystawy i pokazy. Wydarzenie było okazją do rozmów z pilotami i naukowcami.

Pratt & Whitney, w składzie P&W Kalisz, P&W Rzeszów, P&W AeroPower Rzeszów oraz Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolinia Lotnicza, zadebiutowała podczas minionej edycji. Nocny namiot wystawowy P&W przyciągnął rzeszę zwiedzających. Przez 6 godzin trwania wydarzenia, reprezentujący korporację P&W Pracownicy, opowiadali z dumą o naszej działalności i produktach.

Wspólna wystawa P&W obejmowała wystawy statyczne:

model silnika turbośmigłowego PT6A-28 (PWK), przekładnię GTF - ekspozycja interaktywna ruch-światło (PWR), pomocniczą jednostkę mocy APU (PW AP) oraz symulator lotów Virtual Reality, model sterowania płatowcem, tunel aerodynamiczny  i alfabet Morse’a stanowiące wyposażenie Fundacji.

„Udział w tym przedsięwzięciu to była przemyślana decyzja”, - mówi Andrzej Czarnecki, Dyrektor Komunikacji P&W Poland. „Noc żywych maszyn”, bo taką nazwę nosiła tegoroczna edycja Nocy w IL to dla nas przede wszystkim okazja do promocji marki na rynku krajowym, a także do zwiększania świadomości młodych ludzi, studentów, ale nie tylko, również ich rodzin, na temat korporacji P&W jak i lotnictwa ogólnie. Zdecydowanie będziemy tu również za rok”.

Lista aktualności
Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów jest częścią korporacji United Technologies (UTC) zrzeszającej Firmy z branży lotniczej i przemysłowej. Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów jest liderem w zakresie projektowania, produkcji oraz napraw pomocniczych jednostek zasilających APU (Auxilary Power Unit). Firma została zarejestrowana pod nazwą Hamilton Sundstrand Poland Sp. z o.o. (HSP) 8 grudnia 2009 r. Obecnie jest w trakcie zmiany nazwy na aktualnie używaną nazwę brandingową Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów.