08-09-2017

8 września 2017 zakończył się w Kielcach 25. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. MSPO to okazja do spotkań z dostawcami, klientami i możliwość zaprezentowania Firmy na międzynarodowej arenie. 25 edycja MSPO zgromadziła przez 4 dni trwania ponad 600 firm z 27 krajów świata oraz Siły Zbrojne RP. Targi odwiedziło ponad 40 tysięcy zwiedzających.

Wśród gości wydarzenia znaleźli się między innymi: Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego - Paweł Soloch, Sekretarz Stanu w MON - Bartosz Kownacki oraz liczne oficjalne delegacje z kraju i zagranicy.

Swoją ekspozycję miały także - tradycyjnie już zresztą - polskie firmy należące do UTC. Na wspólnym stoisku prezentowały się Pratt & Whitney Rzeszów, Pratt & Whitney AeroPower, UTAS Wrocław oraz UTIO Warszawa (P&W Military Engines). Wśród prezentowanych eksponatów znajdowały się m.in. pracująca makieta silnika i przekładni do Sokoła i silnik APU 3200. Nasze stoisko wyróżniało się w pawilonie wystawienniczym. Odwiedzili je m.in. przedstawiciele polskiej armii oraz inni odbiorcy z kraju i zagranicy, a także ambasador USA w Polsce Paul W. Jones.

Lista aktualności
Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów jest częścią korporacji United Technologies (UTC) zrzeszającej Firmy z branży lotniczej i przemysłowej. Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów jest liderem w zakresie projektowania, produkcji oraz napraw pomocniczych jednostek zasilających APU (Auxilary Power Unit). Firma została zarejestrowana pod nazwą Hamilton Sundstrand Poland Sp. z o.o. (HSP) 8 grudnia 2009 r. Obecnie jest w trakcie zmiany nazwy na aktualnie używaną nazwę brandingową Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów.