03-04-2020

3 kwietnia br. United Technologies i Raytheon połączyły się w nowy podmiot o nazwie Raytheon Technologies Corporation.


Pratt & Whitney  jest jedną z czterech firm, które tworzą Raytheon Technologies Corporation. Fuzja nie objęła biznesów Otis i Carrier, które zostały wydzielone z United Technologies.

 

Łącząc dwie wiodące firmy − lidera w branży lotniczej i kosmicznej – ustanawiamy nowy standard branżowy poprzez połączenie zaawansowanych platform technologicznych, możliwości badawczo-rozwojowych, uzupełniające się portfolia produktów oraz wysoce wykwalifikowaną kadrę.

 

Na dzień fuzji RTX zatrudnia 195 000 pracowników na całym świecie, z czego 43 000 stanowią pracownicy Pratt & Whitney.  Będziemy wykorzystywać zdobywane przez ponad 190 lat wspólne tradycje innowacji, uczciwości i doskonałości, by dostarczać technologie, które będą wyznaczać nowe standardy i przyszłość przemysłu lotniczego i obronnego.

 

To ogromna szansa! Nasza wspólna podróż zaczyna się teraz.Lista aktualności
Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów jest częścią korporacji United Technologies (UTC) zrzeszającej Firmy z branży lotniczej i przemysłowej. Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów jest liderem w zakresie projektowania, produkcji oraz napraw pomocniczych jednostek zasilających APU (Auxilary Power Unit). Firma została zarejestrowana pod nazwą Hamilton Sundstrand Poland Sp. z o.o. (HSP) 8 grudnia 2009 r. Obecnie jest w trakcie zmiany nazwy na aktualnie używaną nazwę brandingową Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów.