06-10-2010
Nasza fabryka powstaje na terenie WSK w Rzeszowie na działce o powierzchni 1,34 hektara, która w marcu rozporządzeniem Rady Ministrów została włączona do Mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego odbyło się 6 października 2010 roku. Akt erekcyjny podpisali: Prezydent Tadeusz Ferenc, Prezes i Dyrektor Generalny HS Poland - Roman Staszewski oraz Prezes i Dyrektor Generalny WSK Rzeszów – Marek Darecki. Następnie akt erekcyjny został umieszczony w specjalnej metalowej tubie razem z trzema egzemplarzami gazet codziennych z 6 października 2010 r. oraz monetami i wmurowany w fundament powstającej inwestycji.

…Hamilton Sundstrand ciągle poszukuje możliwości rozwoju na rynkachświatowych przy jednoczesnym zwiększeniu konkurencyjności i wydajności. Rzeszów oferuje nam ogromne możliwości. Przemysł lotniczy w tym regionie jest silny i prężnie się rozwija, czeka tu dobrze wykształcona i wykwalifikowana kadra. W naszych działaniach wspierają nas także lokalne władze…” - powiedział Roman Staszewski, Prezes i Dyrektor Generalny HS Poland.

…Tu w Rzeszowie dzieją się wielkie rzeczy. Przechodzimy z produkcji do badań i rozwoju, a w przyszłości do produkcji wielkich silników. Wykorzystuje się wiedzę i umiejętności pracowników, badania, a nie tylko prostą pracę…” – mówił Marek Łyżwa z Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, przekazując gratulacje od wicepremiera Waldemara Pawlaka.

…Nie będzie takich spraw, które nie będą mogły być załatwione w mieście. I to bardzo szybko…” – zapewniał Tadeusz Ferenc, Prezydent Rzeszowa.

…Biorąc pod uwagę technologię i techniki zarządzania, WSK Rzeszów jest dzisiaj jedną z najlepszych fabryk lotniczych na świecie. Dołączyły do nas inne spółki – Gloria w Ropczycach i Sikorsky w Mielcu - dzięki czemu rodzina UTC w Polsce rozwija się. Teraz kolejna nasza siostra z UTC wybuduje kosztem 100 mln zł nową fabrykę. Będzie ona trochę inna niż WSK Rzeszów, ponieważ od samego początku będzie dostarczała gotowy produkt do klientów. Dziękuję kolegom z Hamilton Sundstrand za podjęcie decyzji o budowie tej nowej fabryki, dzięki czemu w Rzeszowie powstanie kilkaset nowych miejsc pracy…” – powiedział Marek Darecki, Prezes i Dyrektor Generalny WSK Rzeszów.

HS Poland planuje zatrudnić ponad 300 osób, a sama inwestycja szacowana jest na kwotę ok.100 mln zł.

Nowo powstające Centrum obejmie dwa budynki: odnowiony i rozbudowany budynek dawnego magazynu, gdzie będzie się odbywać montaż, badania i testy oraz nowy obiekt, którego budowa ma się zakończyć na przełomie sierpnia i września przyszłego roku. Będzie to siedziba przyszłych konstruktorów HS Poland. Docelowo Hamilton Sundstrand Poland będzie dysponować prawie 10.000 m2 powierzchni.

Lista aktualności
Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów jest częścią korporacji United Technologies (UTC) zrzeszającej Firmy z branży lotniczej i przemysłowej. Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów jest liderem w zakresie projektowania, produkcji oraz napraw pomocniczych jednostek zasilających APU (Auxilary Power Unit). Firma została zarejestrowana pod nazwą Hamilton Sundstrand Poland Sp. z o.o. (HSP) 8 grudnia 2009 r. Obecnie jest w trakcie zmiany nazwy na aktualnie używaną nazwę brandingową Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów.