23-08-2019

W środę, 21 sierpnia br. z wizytą w Pratt & Whitney Rzeszów i Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów przebywali Bob Leduc, prezes Pratt & Whitney i Chris Calio, który na początku 2020 roku obejmie stanowisko prezesa Pratt & Whitney, a który mianowanie otrzymał już od Grega Hayesa, prezesa UTC.

Podczas wizyty, nasi goście spotkali się z Zarządami obu firm, a także zwiedzili kilka wydziałów  Pratt & Whitney Rzeszów i Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów. Rozmawiali również z grupą pracowników.

Bardzo ważnym punktem programu było spotkanie z kadrą kierowniczą, którego przebieg transmitowany był do Pratt & Whitney Kalisz oraz Pratt & Whitney Tubes.
W czwartek, 22 sierpnia Bob Leduc i Chris Calio odwiedzili Pratt & Whitney Kalisz.

Lista aktualności
Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów jest częścią korporacji United Technologies (UTC) zrzeszającej Firmy z branży lotniczej i przemysłowej. Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów jest liderem w zakresie projektowania, produkcji oraz napraw pomocniczych jednostek zasilających APU (Auxilary Power Unit). Firma została zarejestrowana pod nazwą Hamilton Sundstrand Poland Sp. z o.o. (HSP) 8 grudnia 2009 r. Obecnie jest w trakcie zmiany nazwy na aktualnie używaną nazwę brandingową Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów.