28-03-2019

WSIiZ to czwarta uczelnia w Europie, a pierwsza w Polsce, która uruchomiła nowe specjalizacje w kształceniu wyższym, General Aviation (Lotnictwo Ogólne) oraz Aviation Management (Zarządzanie Lotnictwem). 

Nowe specjalizacje na WSIiZ przyciągnęły do Rzeszowa studentów z różnych stron świata. 

Aviation Career Day miał być okazją do przybliżenia studentom świata branży lotniczej oraz przedstawienia jej największych Pracodawców. Nie mogło więc tam zabraknąć P&W AeroPower Rzeszów z ofertą licznych praktyk i staży. Budujemy w tych młodych ludziach przekonanie, że branża lotnicza to nieskończony obszar do rozwoju osobistego i zawodowego, dobry pomysł na życie i karierę i dla wielu ekscytujące hobby.

Podczas Aviation Day na WSIiZ swój wykład  #WeArePW #WeMakeItFly wygłosił Daniel Słowik  Dyrektor Biznesu Remontów, Napraw i Obsługi Klienta.

Lista aktualności
Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów jest częścią korporacji United Technologies (UTC) zrzeszającej Firmy z branży lotniczej i przemysłowej. Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów jest liderem w zakresie projektowania, produkcji oraz napraw pomocniczych jednostek zasilających APU (Auxilary Power Unit). Firma została zarejestrowana pod nazwą Hamilton Sundstrand Poland Sp. z o.o. (HSP) 8 grudnia 2009 r. Obecnie jest w trakcie zmiany nazwy na aktualnie używaną nazwę brandingową Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów.