30-06-2017

W czerwcu 2017 roku PW AP wyprodukowała pierwszy silnik APS2600E dla najnowszej generacji samolotów regionalnych Embraer E2, będący 10 modelem montowanym w Rzeszowie. Firma zatrudnia ponad 350  pracowników i co miesiąc wysyła do klientów około 80-ciu jednostek APU.

Produkcja nowych silników dla największych na świecie producentów samolotów to około 40-50 jednostek APU miesięcznie.

Od 2009 roku, w którym firma P&W AeroPower Rzeszów została oficjalnie zrejestrowana pod nazwą Hamilton Sundstrand Poland (prawna nazwa Spółki) do dzisiaj – wyprodukowała 2000 silników APU i kolejne 2000 silników APU naprawiła dla ponad 80-ciu linii lotniczych z całego świata serwisujących tu swoje silniki. To dla wszystkich Pracowników wielki powód do dumy.

Organizacja zatwierdzona przez organy nadzoru na całym świecie i współpracująca z kluczowymi graczami w świecie lotniczym staje dzisiaj przed kolejnymi wyzwaniami.

To od nas zależy, jak będzie wyglądała przyszłość APU.

Lista aktualności
Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów jest częścią korporacji United Technologies (UTC) zrzeszającej Firmy z branży lotniczej i przemysłowej. Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów jest liderem w zakresie projektowania, produkcji oraz napraw pomocniczych jednostek zasilających APU (Auxilary Power Unit). Firma została zarejestrowana pod nazwą Hamilton Sundstrand Poland Sp. z o.o. (HSP) 8 grudnia 2009 r. Obecnie jest w trakcie zmiany nazwy na aktualnie używaną nazwę brandingową Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów.